banner30
Öne Çıkanlar VERBİSE KAYITLAR 30 EYLÜLDE SON 6. Bölge İçin Harekete Geçti DEVA KYK Kredilerine İlişkin Öneride Bulundu Efsane Kaymakam Ayağının Tozuyla Çalışmalara Başladı Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Bu haber kez okundu.

 DEVA Yurtların Kabul Tarihine Dikkat Çekti

Gürel öğrenci yurtlarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İlimizde bulunan Fırat Üniversitesi 4 Ekim tarihinde eğitime başlıyor. Bu sebeple; şehir dışında yaşayan öğrenci arkadaşlarımız şehrimize gelmeye başladılar. Arkadaşlarımız, barınma konusunda çeşitli problemler yaşamaktadır. Şehrimizde artan ev kiraları, özel yurtlardaki yoğunluk ve kontenjanların az olması öğrenci arkadaşlarımızı kara kara düşündürmektedir.

 KYK Yurtları’ ndan arkadaşlarımıza gelen mesajda ‘Bölümünüzün eğitime başlayacağı tarihten en erken bir gün öncesinde yurtlarımızda barınmaya başlayabilirsiniz’ denilmiştir. Fakat bu durum arkadaşlarımızı sıkıntıya sokmaktadır. Memleketlerinden dönerken ulaşım için,  bilet bulmaları ve insan yoğunluğundan kaynaklı COVİD-19 riskinin artmasına sebep olacağından; öğrenci arkadaşlarımız tereddüt yaşamaktadır. Bu nedenlerden dolayı,  KYK yurtlarının daha erken bir tarihte açılmasını öneriyor ve öğrenci arkadaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz.

 DEVA Partisi Elazığ Gençlik Çalışmaları Başkanlığı olarak, öğrenci arkadaşlarımızın yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor, arkadaşlarımızın sorunları için, çözümler üretmeye çalışıyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızın her daim yanlarında olduğunu bilmelerini isteriz. Öğrenci arkadaşlarımıza, ŞİMDİDEN şehrimize hoş geldiniz diyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol