Öne Çıkanlar Elazığın Ağın ilçesi ilk oteline kavuşuyor KENDİNİZE GELİN! Bahşi: Öğretmenlik Meslek Kanunu Vaatte Kalmasın Suç Makineleri Yakalandı Sağlık Çalışanlarının Vardiya İsyanı!

Bu haber kez okundu.

Doktora Öğrencilerine Yönelik Uygulamalı Eğitim Düzenlendi

Proje hazırlama eğitiminin açılış programına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet yılmaz, Prof. Dr. Soner Özgen, Eğitmenler ve Doktora öğrencileri katıldı.

Proje eğitiminin açılış konuşmasını yapan Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, 3 gün sürecek olan Doktora Öğrencilerine Yönelik TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimine, 6 farklı üniversiteden 35 kişinin katıldığını belirterek, eğitimin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise TÜBİTAK tarafından son yıllarda Üniversitelere ciddi anlamda kaynaklar aktarıldığını belirterek, bu kaynakların projelere dönüşerek ülkemize katma değer sağladığını söyledi.

 TÜBİTAK’ın Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisi olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Göktaş, “Bu proje eğitimleri ile birçok kazanımlarınız oluyor. Yapacağınız projelerin ülkemize ne tür katkısı olacak bunun belirlenmesi gerekiyor. Sonuçta TÜBİTAK’ın kaynakları ülkemizden toplanan vergilerle sağlanıyor.

Son zamanlar da çok ciddi çalışmalar var. Hem akademisyenler hem de TÜBİTAK’ın kendi araştırmacıları bu ülke için ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye son yıllarda uluslararası camiada söz sahibi olabiliyorsa aslında bu sizin gibi genç akademisyenlerin ve TÜBİTAK’ın başarısıdır” dedi.  

Açılış programının sonunda, proje eğitmenleri olan Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Prof. Dr. H. Soner Altundoğan, Prof. Dr. H. Fehmi Öztop, Prof. Dr. Engin Şahna ve Doç. Dr. Erkan Turan Demirel’e teşekkür belgesi verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol