banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Ergen: Jandarma Karakolu Yol Kontrolü ile Değil Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır

Bu haber kez okundu.

Elazığ Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Sıcak Yemek

Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamalarıyla Ramazan ayında da yüzlere tebessüm oluyor. Ramazan ayının ilk gününden itibaren evlerinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli ya da kimsesiz vatandaşlara, haftanın 7 günü sıcak yemek ulaştırılıyor.

 

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki tesislerde, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan mesaide, aşçılar tarafından hijyenik ortamda hazırlanan 3 çeşit sıcak yemek, tatlı ve içeceklerden oluşan menü iftar öncesi preslenerek paketleniyor. Hazırlanan paketler yine Elazığ Belediyesi ekiplerince ihtiyaç sahibi vatandaşların kapılarına kadar teslim ediliyor.

Başkan Şerifoğulları: ‘Hemşehrilerimizin Yanındayız’

Yaşanan pandemi sürecinin tüm olumsuzluklarını birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde aşmak adına her zaman vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Yaşanan süreç nedeniyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da aynı sofralarda buluşamasak da gönül birlikteliğimizi en güçlü şekilde yaşıyoruz. Ramazan ayı kardeşlik ve dayanışma ayıdır, berekettir. Bu kutlu zaman diliminin ruhuna uygun olarak hemşehrilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, aşçılarımız tarafından özenle pişirilen yemekler paketlenerek sıcak bir şekilde her akşam iftar öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine ulaştırılarak kapıdan teslim ediliyor. Her alanda yürüttüğümüz sosyal belediyecilik çalışmalarımızla vatandaşlarımızın yanında olmanın huzurunu yaşarken bir kez daha Rabbimden Ramazanın coşkusunu, bereketini hep birlikte paylaşacağımız, gönül birlikteliğimizi yan yana yaşayacağımız güzel günlere ulaşmayı diliyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol