Öne Çıkanlar GAZETECİ HABERLERİYLE GÜNDEM OLMALI! Elazığ Yağmura Doyacak BU MAÇ NEFESLERİ KESECEK TOKİ İhtarnameyi Sehven Göndermiş Genç Kadın İntihar Etti

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ İLAHİYAT VE HARPUT İLİM VAKFI KURULDU

Elazığ’da kurulan, İlahiyat ve Harput Vakfı’nın tanıtım programı gerçekleşti. Tanıtım programına Elâzığ Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, FÜ Rektör Yardımcıları, FÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde “Elazığ İlahiyat ve Harput İlim Vakfı’nın Kuruluş İlanı Ve Tanıtım Programı” düzenlendi.

BİLGİNOĞLU; "BELEDİYE OLARAK VAKIFA DESTEK OLACAĞIZ…"

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, belediye olarak vakfa destek olacaklarını ifade ederek; “Bu vakfımızın çok önemli hizmetler vereceğini şimdiden görmek mümkün. Özellikle Fikret Karaman hocamızın da bu işin içinde olması çok değerli Veysel hocamız gibi değerlerimizin bu vakıfın içinde olması şimdiden çok güzel işlere vesile olacak. Bu faaliyetlerin içerisinde belediyemiz vardır ve daima da olur. İnşallah bu vakıf içerisinde de hizmetlerde belediyemiz mutlaka yanında olacaktır.”dedi.

ÖZDEMİR; " İLMİ TOPLANTILAR VE ÇALIŞTAYLAR YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ."

FÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir, fakülte olarak yapılan çalışmamalardan bahsederek vakfın kuruluş amacından bahsetti. Prof. Dr. Veysel Özdemir, yüksek din öğretimi ve ilahiyat eğitiminin desteklenmesi amacıyla Elazığ İlahiyat ve Harput İlim Vakfı’nın ilk ve tek olduğunu söyledi. Elazığ İlahiyat ve Harput İlim Vakfı Kurucu Üyesi ve Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fikret Karaman da Fırat Üniversitesine yakışan bir faaliyetin gerçekleştiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Özdemir; “İnşallah bir uluslararası sempozyum daha gerçekleştirerek ki bunu valiliğimiz ve belediyemizin desteğiyle daha geniş ve kapsamlı bir şekilde İslam ve Medeniyet sempozyumunun birincisini uluslararası düzeyde inşallah yapacağız. Akabinde yine önümüzdeki süreçte çeşitli ilmi toplantılar ve çalıştaylar yapmaya çalışacağız. Üniversitemizde oluşan rektörlük ve rektörlüğün fakültemize yaklaşımı bu konjektürde bizlere daha büyük işler yapma vazifesi yüklenmiştir.”dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol