Öne Çıkanlar GÖREVİNDEN ALINDI Korona Virüs Diyabetlileri Daha Fazla Etkiliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Helikopterle Deprem Konutlarını İnceliyor AK Parti Heyeti Konteyner Kenti Ziyaret Etti Dünya Gülsün

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ KİTAP MÜZAYEDESİNE HAZIRLANIYOR

Müzayedeye Elazığ Belediyesi himayesinde olan Millet Bahçesi, Millet Kütüphanesi ev sahipliği yapacak.

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ İl Özel İdaresi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Elazığ Ticaret Sanayi Odası, Elazığ Turizm Derneği, Telmih Dergisi ortaklığında Elazığ Tarihinde ilk defa bir kitap müzayedesi gerçekleştirilecek.

Elazığ Turizm Derneği öncülüğünde çalışmalara başlanan Kitap Müzayedesi hazırlıklarında sona gelindi. Tertip komitesi adına Elazığ Turizm Derneği Başkanı Ahmet Bulut Müzayede Kültürü hakkında açıklamalarda bulundu.

“ŞEHRİMİZDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Elazığ Turizm Derneği Başkanı Ahmet Bulut, “Şehrimizde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kültür, Sanat ve Tarih kimliğini özünde taşıyan şehrimize müzayede kültürünü tanıtmak için bir proje oluşturduk. Bu projeyi ilk olarak Elazığ Valimiz Dr. Ömer Toraman ve Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’yla paylaştık. Hem valimiz hem de belediye başkanımız samimiyet ile bu kültürü gelecek nesillere aktaralım dediler. Projemize destek oldular. Bizde bu güzel etkinliği şehrimize yaymak istedik. Elazığ İl Özel İdaresi, Fırat Üniversitesi, Ticaret Sanayi Odası, Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Telmih Dergisi de bizde şehrin kültürü adına sizinle beraberiz dediler. Bu güzel projeyle kurumsal olarak şehirde bir birliktelik sağladık. Projeye destek olan tüm kurum ve kuruşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

“FAALİYETİN AMACI KİTABA OLAN İLGİYİ ARTIRMAK VE OKUMAYI TEŞVİK ETMEK”

Elazığ Turizm Derneği Başkanı Ahmet Bulut yaptığı açıklamada, “Projemizin temel amacı hem bir kültürün nasıl icra edildiğini göstermek hem de elde edilen gelirle bir okulumuza zamanın şartlarına uygun bir kitaplık oluşturmak. Faaliyetimiz tamamıyla kamu yararına yapılmakta olup hiçbir kar amacı gütmemektedir. Bu etkinlik için şehrimizin tam orta noktası diyeceğimiz Elazığ Belediyesi himayesinde olan Millet Bahçesi, Millet Kütüphanesini tercih ettik. Bu güzide alan ilk defa bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Bu projeyle birçok ilki gerçekleşmiş oluyoruz. Faaliyetin amacı kitaba olan ilgiyi artırmak ve okumayı teşvik etmek, halkımızı kitapla buluşturmak, daha fazla insanın kitaplara ulaşmasını sağlamak ve elinde kitap bulunup bunları değerlendirmek isteyenlerle okuyucuları buluşturmaktır. Okunmuş, kenarda kalan değerli kitapların değerlendirilmesi sağlamak. Bizler bu güzide etkinlik için hazırlıklarımızı tamamladık. Bu projede bizlere kültürel olarak katkıda bulunan Elazığ halkına canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol