Öne Çıkanlar Sanatçı Hasan Erin Yeni Albümü Çıktı Memur Sen 15 Temmuz Şehitleri Bayrak Koşusu Takım Hedefe Ulaşamadı! Talep Olursa Binalar Yeniden İncelenecek

Bu haber kez okundu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ URAP SIRALAMASINDA

MÜHENDİSLİK ALANINDA TÜRKİYE’DE 7. DÜNYADA 744. OLDU!

Fırat Üniversitesi, URAP Dünya Alan Sıralaması verilerine göre mühendislik alanında Türkiye’nin en iyi 7. Dünyanın ise en iyi 744. üniversitesi oldu. Fırat Üniversitesi Türkiye genelinde geçen yıla göre başarısını bir sıra daha ilerletti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) Laboratuvarı’nda yürütülen çalışmalar sonucunda üniversitelerin 2020-2021 Dünya Alan Sıralamaları belli oldu.

URAP alan sıralamasında, üniversitelerin son 5 yıldaki makale, toplam doküman ve atıflarının ilgili alan içindeki etkisi ile uluslararası iş birliği oranı dikkate alındı.

Yapılan araştırmalara göre Fırat Üniversitesi Mühendislik alanında oldukça önemli bir başarı sağlayarak URAP 2020-2021 Dünya Alan Sıralaması verilerine göre mühendislik alanında Türkiye’nin en iyi 7. Dünyanın ise en iyi 744. üniversitesi oldu.

Fırat Üniversitesi URAP 2019-2020 Dünya Alan Sıralamasında mühendislik alanında Türkiye’de 8. olmuştu. Fırat Üniversitesi Mühendislik alanında bir yılda sıralamasını bir basamak daha ileriye taşımayı başardı.

Fakültelerin başarı oranlarını yansıtan diğer araştırmalarda da sıklıkla Türkiye ve dünya sıralamasına girmeyi başaran Fırat Üniversitesi bu başarısını artırarak devam ediyor.

MÜHENDİSLİK ALANINDA TÜRKİYE’DE İLK 15’E GİREN ÜNİVERSİTELER

 1. İstanbul Teknik Üniversitesi
 2. Ortadoğu Üniversitesi
 3. Yıldız Teknik Üniversitesi
 4. Gazi Üniversitesi
 5. Hacettepe Üniversitesi
 6. Boğaziçi Üniversitesi
 7. Fırat Üniversitesi
 8. Ege Üniversitesi
 9. Karadeniz Teknik Üniversitesi
 10. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
 11. Selçuk Üniversitesi
 12. Erciyes Üniversitesi
 13. Sabancı Üniversitesi
 14. İstanbul Üniversitesi
 15. Koç Üniversitesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol