banner30
Öne Çıkanlar Gözetim Tetkiki Tamamlandı AFAD Kura Tarihini Açıkladı Teslim Olan Örgüt Mensubu Sayısı 176ya Yükseldi Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi MHP SAHAYA İNDİ

Bu haber kez okundu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ANLAMI HEDİYE

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla,  Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsü’nde öğretmenler günü hatırasına, fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.  Programa; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtük, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“Her  24 Kasım’da Öğretmenlerimiz İçin Fidan Dikim Etkinliği Yapılacak”

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, “Bundan sonrada her  24 Kasım’da öğretmenlerimiz için fidan dikim etkinliği yapılacak.

İlimizde yaklaşık 9 bin öğretmeninin olduğu ifade edildi. Rektör hocamızdan yer talep ettik ve Fırat Üniversitemizin yerleşkesinde 23 bin fidanı toprakla buluşturacağız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtük ise 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler adına fidan dikildiğini belirterek amaçlarının çocuklara doğa ve ağaç sevgisini vermek olduğunu söyledi.

“Kampüsün En Güzel Yerini Öğretmenlerimize Ayırdık”

Fırat Üniversitesi’nde  fidan dikim etkinliklerinin 11 Kasım’dan bu yana  devam ettiğini belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Rektörlük kampüsünün  en güzel yerini, öğretmenlerimize ayırdık. Bizim amacımız; ilimize yeşil bir alan bırakmak.

Ağaçlandırma çalışmalarının, ilimize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından kampüs içerisinde öğretmenler için ayrılan alana akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol