banner30
Öne Çıkanlar Müdürlükten Çiftçilere Kayıt Uyarısı İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Hizmete Açıldı Koyun Sürüsüne Daldı Covit-19 PCR Tanı Laboratuvarı hizmete başladı SOSYAL HİZMET BİNASI BÜYÜK ORANDA TAMAMLANDI

Bu haber kez okundu.

Haringet Deresi Islah Ediliyor

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü, 2019 ve 2020 Yılı Toplu Makineli Çalışma Programında yer alan Elazığ Merkez Mollakendi Beldesi içerisinde kalan Haringet Deresini ıslah ediyor.

DSİ Bölge Müdürlüğü iş makineleri ve personelleri marifetiyle yapılan çalışmalar kapsamında bugüne kadar çift taraflı toplam 10.000 metre sedde teşkili ve 8.000 metre taş tahkimatı için 40 km mesafedeki taş ocağından nakledilen kaya ile 22.000 metreküp taş tahkimat yapıldı. Ayrıca, Yünlüce köyü ve Mollakendi Beldesi içinde geçen derenin taş tahkimat işi bitirildi. Doğankuş ve Bahçekapı Köylerinde geçen derenin kalan kısımlarının istifli taş tahkimat işinin yapım çalışmaları ise devam ediyor. 2020 yılı sonuna kadar söz konusu 10.000 metre taş tahkimatlı sedde imalatının tamamlanması hedefleniyor. Yapılan bu çalışma ile 5.000 dönüm tarım arazisi taşkından korunmuş olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol