Öne Çıkanlar Sanatçı Hasan Erin Yeni Albümü Çıktı Memur Sen 15 Temmuz Şehitleri Bayrak Koşusu Takım Hedefe Ulaşamadı! Talep Olursa Binalar Yeniden İncelenecek

Bu haber kez okundu.

Hatunköy Barajı Proje Yapımı Ön Raporu Değerlendirildi

DSİ 8. Bölge Müdürlüğü’nden düzenlenen toplantıya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “DSİ Genel Müdürlüğümüz Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Dinçer Aydoğan, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan KOÇBAY ve video konferans üzerinden katılım sağlayan Bölge Müdürümüz Mahmut DÜNDAR ile ilgili personelin katılımı ile Elazığ Maden Hatunköy Barajı Proje Yapımı Ön Rapor Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Hatunköy Barajı, Elazığ ili Maden ilçesi sınırları içerisinde ve Hatunköy yerleşim yerinin yaklaşık 2.0 km güneyinde yer almaktadır.

Sulama ve içme suyu amaçlı olarak planlanan Elazığ Hatunköy Barajı, 67 milyon 147 bin metreküp depolama hacmine sahip, kil çekirdekli kaya dolgu tipinde, temelden 47,50 metre yüksekliğinde, 910 bin metreküp dolgu hacminde projelendirilmesine karar verildi.

Hatunköy Barajı Proje Yapımının ivedilikle tamamlanarak 2022 yılı yatırım programına alınmasını sağlayacak şekilde çalışmaların ivedilikle yürütülmesine karar verildi.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol