Öne Çıkanlar Jandarmadan yasa dışı bahis operasyonu Korona virüsü önlemleri Çiçek: Ağar Ailesi Cumhur İttifakından Dolayı Hedefte Gazete Dağıtıcısı aranıyor TÜRKİYE AYAK TENİSİ FEDERASYONU ELAZIĞ İL TEMSİLCİLİĞİNE ENDER ÇINAR ATANDI

Bu haber kez okundu.

Havabulut’tan Sorunlar Çözülmüyor Çıkışı

Başkan adayı Havabulut yaptığı açıklamada, odalarının isminin kendisinin adaylığı sonrasında duyulmaya başlandığını kaydetti. Havabulut, “ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar ve Saatçiler Odası’nın ismi, bizim adaylığımızdan sonra,  gerek medyada gerekse de kamuoyunda sık sık duyulmaya başlandı.

Bu durum,  bize bir odanın, esnafın problemlerinin çözümü noktasında ne kadar önemli olduğunu ve esnafın,  çalışan ve adının sık duyulduğu bir odaya hasret kaldığını göstermektedir.” dedi

Havabulut Mevcut Başkana Sordu

Havabulut, mevcut oda başkanı ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulundu. Havabulut, “Şunu bize açıklayabilir mi?

Bugüne kadar hangi problemler çözüldü.

Korsanla mücadelede neler yapıldı?

Elazığ’ın her köşesinde saat satan korsanlara karşı hangi mücadele verildi? Vergisini ödeyen, personel çalıştıran, dükkan kirasını bin bir zorluk içerisinde ödemeye çalışan saatçi esnafı, korsanlar yüzünden bitme noktasına geldi. 2014 yılında çıkan kredi kartı yasası ile, cep telefoncu esnafımız satış yapamaz hale geldi.

Cep telefoncu esnafımız, bu sıkıntıyla boğuşurken AVM’lerde açık hesapla taksitli telefon satışları yapılmaya başlandı.

Ayrıca cep telefoncuların, GSM şirketlerinin dayatma ve kotaları altında ezildiğini bunun yanında, Gazi Caddesi başta olmak üzere şehrin bir çok hareketli noktasında seyyar cep telefonu satıcısının vergi ödemeden, satış yapıp telefoncu esnafımızı, maddi ve manevi anlamda yıprattığını üzülerek görmekteyiz.

Bu konuyla alakalı olarak bir çalışma yapıldığını, duyan, bilen, gören bir esnaf kardeşim var mı?” ifadelerini kullandı

“Oda Bu Korsanlar Karşısında Nasıl Bir Duruş Sergiliyor?”

 Mevcut oda başkanı ile ilgili değerlendirmelerini sürdüren Havabulut, “Vergi mükellefi olmayan bir kişinin, düğün, kına, sünnet ve buna benzer diğer etkinliklerde, fotoğraf çekip vergisiz bir şekilde para kazanması ne kadar etik ? 

Oda bu korsanlar karşısında nasıl bir duruş sergiliyor?

Duyan, bilen, gören bir esnaf kardeşim var mı?

En büyük problemlerden biri de, seyyar elektronik tamircilerinin, eline alet çantası alarak sağda sol iş yapması, vergi mükellefi olan, yanında personel çalıştıran, esnaflarımızın iş yapmalarına engel oluyorlar.

Birçok sektörde, maddi ve manevi anlamda büyük sorun yaşayan esnafımızın yanında olmak, sorunlara hızlı bir şekilde çözüm üretmek ve özellikle korsanla mücadelede tavrımızı net bir şekilde ortaya koymak için, esnaf kardeşlerimizin de isteğiyle oda başkanlığına adaylığımızı koyduk.

Şu anda, mevcut oda yönetimi ile devam edilmesi durumunda, esnafımızın, problemlerinin çözüme kavuşmayacağı bir gerçektir.

Biz koltuk sevdalısı insanlar değiliz.

Biriken ve çözüme kavuşturulmayan problemleri çözmek, genç ve dinamik bir kadroyla, her zaman esnafımızın yanında olmak, hızlı ve etkin bir şekilde, tam kurumsal bir kimlikle, resmi makamlarla bağlantılı olacak şekilde, sorunların üstesinden gelmek boynumuzun borcudur.

Esnaf kardeşlerimiz, bizlere temsil yetkisini verdikleri taktirde, yapılacak olan çalışmalarla bir çok problem çözülecek ve odamız sessiz bir oda statüsünden çıkılacaktır.”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol