Öne Çıkanlar Belediye ekipleri canla başla çalışmaya devam ediyor Kaçak Yapılaşmaya Sıkı Denetim Elazığdan Bingöle Fide Desteği Erdem: Ne Olur Elazığa İyilik Yapın Pandemi tedbirlerini hiçe sayan restorana baskın yapıldı

Bu haber kez okundu.

"Hedefimiz İlimiz İhracatını 1 Milyar Doların Üzerine Çıkarmak"

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, pandemiyle birlikte İhracatın çok değer kazandığını ve bu alışkanlığın pandemi sonrası artarak devam edeceğini ifade etti.

Elazığ TSO olarak öncelikli hedeflerinin ildeki ihracatı arttırmak olduğu belirten Arslan, “Tüm dünyada pandemiyle birlikte ihracat ve ithalat dediğimiz dış ticarette yeni fırsatlar oluşmaya başladı.

Burada en önemli pay e-İhracatta oldu. Bir çok ülkede e-İhracatın toplam ihracattaki payı yüzde 25’lerseviyesine kadar yükseldi.

Ülkemizde henüz istenilen noktaya gelmemiş olsa da çok önemli bir süreç başlamıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ise ilimiz ihracatının artırılması ve ihracatçı firma sayımızın yükseltilerek yıllık 1 milyar dolar seviyesinde bir ihracat yakalanması öncelikli hedefimizdir.

Bu doğrultuda Odamız bünyesinde DAİB Şubesini açtık.

Aynı Ofisimiz TOBB İhracat Destek Ofisi olarak ta görev yapıyor.

Bununla birlikte TOBB İhracat Çalışma Grubunda yer almaktayız.

Fırat Kalkınma Ajansımıza sunmuş olduğumuz Dış Ticaret Merkezi Kurulması projemiz onaylandı. Bunu da 2021 yılında hizmete açacağız. Yıl içerisinde Ticaret Bakanlığımız, TOBB,FKA, DAİB işbirliğinde dış ticaretle ilgili çok sayıda bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdik. İlimizin ihracatla ilgili önemli potansiyelleri var.

Bu potansiyelimizin ihracatla daha yüksek katma değere dönmesi için Odamız bünyesinde elazigburada.com ismiyle e-Ticaret şirketini kurarak faaliyetlerine başladık.

Bu tür eğitimler ve TradeWalley gibi konusunda uzman firmalarla sağlayacağımız işbirliği ile hedefimize ulaşmayı amaçlamaktayız” dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol