Öne Çıkanlar yeniufuk elazığyeniufuk yerelhaber elazığyerelhaber GENEL Türkiye

Bu haber kez okundu.

Hem Isının Hem De Kazanın

HABER: GÜLÇİN TURGUT

Kışın ısınmada sorun yaşamak istemeyen vatandaşların kombi ve tesisat bakımlarının bir an evvel yapmaları gerektiğini söyleyen, uzmanlar alınması gereken önlemlere de dikkat çekiyorlar…

Kalorifer ve kombi bakımı, hem ısı kaybını önlüyor hem de ısınma giderlerini azaltıyor.  Uzmanlar kalorifer ve kombi bakımlarını kış aylarına bırakılmaması gerektiğini kaydederek, “Evlerinde bireysel ısınma sistemlerini kullanan vatandaşlar Eylül ayı içerisinde kombi ve radyatör bakımlarını mutlaka yaptırmalılar” uyarısında bulundular.


Bakımdan geçirilen kombilerin hem doğalgaz tüketimini azalttığını hem de ısı verimini artırdığını belirten uzmanlar, “Uzun süredir bakımdan geçmeyen kombilerde yanma çok daha yavaş gerçekleştiği için doğalgaz tüketimi fazla olur. Hava filtresinin kirlenmiş oluşu, yanmayı doğrudan etkilediği için her bakımda bu filtrenin değiştirilmesi mutlaka gereklidir. Bu yüzden evlerinde bireysel kombi kullanan vatandaşlarımızın, cihaz bakımlarını mutlaka yaptırmaları ve değiştirilmesi gereken parçaları mutlaka temin etmeleri gerekmektedir. Böylece hem doğal gaz tüketiminden kaynaklanan ısınma giderleri azalacak ve hem de ısı kaybını önledikleri için konforlu bir kış mevsimi geçirmiş olacaklar” diye konuştular.      

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol