Öne Çıkanlar İŞKUR ve Fırat Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı Öğretmenler ve Okul Çalışanlarına Aşı Yapılacak DEVA Partisinde İl Başkanı Görevden Alındı Gıda Denetimleri Arttırılacak Geleceğe Nefes Kampanyasına En Az Bağış Yapan 2. İl Oldu

Bu haber kez okundu.

İlk Denetim Vali Yırık’tan

İl Hıfzısha Meclisi tarafından alınan tematik denetimlerin ilki yapıldı. Elazığ Valisi Erkaya Yırık Tarafından başlatılan tematik denetlemeler her gün devam edecek.

Alınan karar doğrultusunda ilk denetlemeler lokanta, çay ocağı, tatlıcı ve restorantlara yapıldı.

Denetimlerin startını veren Erkaya Yırık İzzetpaşa Camii çevresindeki kahvehane ve çay ocaklarını denetledi.

 İlk denetlemelerde Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra Eelazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’da eşlik etti.

Denetimler sırasında Erkaya Yırık  vatandaşların problemlerini de dinleyerek  vatandaşlarla sohbet etti.  

Girdiği bir çay ocağında Elazığlı müzisyenlerle sohbet eden Vali Yırık müzisyenlerin  çay borçlarını da ödedi.

 “Çalışmalarımız Her Gün Farklı Bir Alanda  Sürdürülecektir”

 Denetimler öncesinde açıklamalarda bulunan Elazığ Valisi Erkaya Yırık denetimlerin her gün yapılacağını kaydetti. Vali Yırık, “Bir  yılı aşkın bir süredir tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de pandemi ile mücadele devam ediyor .

1 Mart 2021 tarihinde Cumhurbaşkanımızın  ifadesi  ile kontrollü bir normalleşme sürecine girmiş bulunuyoruz.

Bu süreçte şimdiye kadar alınmış olan tedbirler ile birlikte  salgınla mücadelede daha hassas davranmak suretiyle  ekonomik ve sosyal kayıplarımızın yaşanmaması  ve ilimizin sağlıklı bir sürece girmesi için mücadele başlatıldı.

Malumunuz olduğu üzere güvenlik güçlerimiz, kamu görevlilerimiz ve  sağlıkçı personellerimiz yoğun bir çaba sarf ettiler.  İnsanlarımız ekonomik kayıp yaşadı. İnsanların canları yandı.

Gençlerimizi ve çınarlarımız kaybettik. Kabine toplantısı sonrasında  mavi, sarı, turuncu ve kırmızı olarak nitelenen düşük, orta, yüksek, çok yüksek olarak belirlenen illerimizde bir takım kararlar alındı.

 Elazığ orta risk seviyesindedir.  

Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımızın daha huzurlu yaşayabilmeleri için bir takım takipler ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmaya başlandı.

Denetim ekipleri  görevlerini yoğun bir şekilde icra edecekler.  

Bu denetimlerle vatandaşlarımız  inşallah sürekli bir şekilde dile getirdiğimiz maske, mesafe ve  hijyen kurallarını  yürütmeye devam ederler.

Biz  bütün vatandaşlarımızın bu kurallara uymasını istiyoruz.

Bugün itibariyle yeme içme kafe ve restoran gibi yerleri ziyaret edeceğiz.  

Çalışmalarımız her gün farklı bir alanda  sürdürülecektir” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol