banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Ergen: Jandarma Karakolu Yol Kontrolü ile Değil Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır

Bu haber kez okundu.

Jandarma Çocukların Yüzünü Güldürdü

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, köylerde gerçekleştirdiği oyun ve etkinliklerle çocukların, depremin neden olduğu korkudan uzaklaşmasına katkı sunuyor.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin hemen ardından başta kırsal olmak üzere yaraların sarılması için çaba gösteren Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, gerçekleştirdiği faaliyetleriyle depremzelere destek sunuyor.

Bu kapsamda oluşturulan jandarma psikososyal ekipleri, köy köy dolaşarak çadırda kalan ailelerin ihtiyaçlarını belirlerken, çocuklarının da yaşadığı korku ve panik duygusundan çıkabilmelerine yönelik programlar gerçekleştiriyor.

Karagöz-Hacivat gölge oyunu, kahvaltı faaliyeti, satranç, boyama çalışması ve sürpriz doğum gününden yer aldığı etkinlikler gerçekleştirilirken, bu sayede depremin etkisini unutan ve hoşça vakit geçiren çocukların yüzü güldü.

Ayrıca ekipler, çocuklara oyuncak da hediye etti.

Jandarmanın kendileri için gerçekleştirdikleri çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren depremzede aileler ekiplere gösterdikleri çaba dolayısıyla teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol