Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

“KADIN VE YAŞAM” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ESERLERİ SERGİLENDİ

Elazığ Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel ‘Kadın ve Yaşam’ konulu, ödüllü fotoğraf yarışmasında 650 fotoğraftan, dereceye giren 30 fotoğraf sergilendi

Düzenlenen sergiye Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Eşi Neşe Toraman, Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen, jüri üyeleri, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı.

Vali Toraman, dereceye giren ilk 3 öğrenciye ve 5 jüri üyesine plaket takdim etti.

ÇEÇEN; “GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM PRENSİBİNİ HEDEF EDİNİYORUZ”

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, yarışmaya katılan herkese teşekkür etti. Çeçen, “Ailemizin temeli, toplumuzun öznesi yapı taşı hayatımızın her alanına ışık tutan güç katan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Bu özel günün anısına Elazığ Valiliğimizin uhdesinde sayın valimizin destekleriyle Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak “Kadın ve Yaşam” konulu fotoğraf yarışması düzenledik. Bu fotoğraf yarışmasındaki amacımız, kadınlarımızın toplumdaki yerini, önemini, iş gücüne katkılarını, yine sevgisini, merhametini, şefkatini, sabrını fotoğraflamaktı. Bu fotoğraf yarışmasının düzenlenmesinden dolayı başta Sayın Valimize, jüri üyelerimize, fotoğraflarıyla katkı sunan ülkemizin dört bir yanından fotoğraflarını gören fotoğrafçılarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum prensibini hedef edindiğimiz, prensip edindiğimiz yine her zaman her yerde dile getirdiğimiz gibi kadınlarımızın bundan sonraki yaşamda güçlerini, farkındalıklarını ortaya koymak için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak çalışmalarımızın devam edeceğini belirtmek istiyorum. Sergimize katılan herkese şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

TORAMAN; “TÜRK KADINI HAYATIN HER ALANINDA BÜYÜK BİR ÖZVERİ VE GAYRETLE ÇALIŞIYOR”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Türk kadınlarının ailesi, devleti ve toplum için büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getirerek, şehit anneleri başta olmak üzere tüm kadınların kadınlar gününü kutladı. Toraman, “Türk Kadını hayatın her alanında hem ailesi için hem toplum için hem ülkesi için devleti için özveriyle çalışan ve örnek teşkil eden şahsiyetler yarışmaya katılan fotoğraflara da baktığımızda da bunları görebiliyoruz. Hakikaten Türk kadını hayatın her alanında büyük bir özveri ve gayretle çalışıyor, çabalıyor, üretiyor. Ailesine topluma ve topluma destek oluyor. Biz bütün kadınlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Tarihimiz boyunca çok önemli kadın şahsiyetler yetişmiş bir millete mensubuz. Dolayısıyla kadınlarımız bu güçle inşallah gelecekte de aynı fonksiyonlarını sürdürecekler. Kadınıyla erkeğiyle omuz omuz ülkemizi daha güzel noktalara ulaştırmak için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Bugün vesilesiyle başta Şehit anneleri, Şehitlerimizin eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın kadınlar gününü tebrik ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol