banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor İl Protokolü Aşure Dağıtımında Tam Kapanmada Esnaf Mağdur Edildi

Bu haber kez okundu.

Keban’da Akademik Yıl Açılış Töreni Yapıldı

Keban Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda yapılan törene; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Keban Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Haşim Pıhtılı, Keban Belediye Başkanı Fetiye Atlı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“Mesleki Yeterlikleri Kazanmış Bir Birey Olarak Mezun Olmanızdır”

Törenin açılış konuşmasını yapan Keban Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Haşim Pıhtılı, 2021-2022 akademik yılının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek, yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Prof. Dr. Pıhtılı, “Hepimizin malumu olduğu üzere, geçen dönem, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden dolayı, eğitimlerimiz çevrim içi olarak yapıldı. Bu dönem inşallah bir aksilik çıkmaz ise, eğitimimizi yüz yüze canlı olarak sınıflarımızda yapacağız. Siz değerli öğrencilerimizden beklentimiz, araştırmaya gönül vermiş ve topluma hizmet sorumluluğu bilinci ile mesleki yeterlikleri kazanmış bir birey olarak mezun olmanızdır” dedi.

Keban Belediye Başkanı Fethi Atlı ise Keban Belediyesi olarak her zaman, ilçede okuyan öğrencilerin yanlarında yer aldıklarını belirterek belediyenin kapılarının öğrencilere sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

“Bizler De Tıpkı Sizler Gibi Heyecanlıyız”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının tüm akademik ve idari personel ile öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, “Koronavirüs nedeniyle, bir süre üniversitelerden uzak kaldınız. Bizler de, tıpkı sizler gibi heyecanlıyız. Bu akademik yılda, siz değerli öğrencilerimize başarılar diliyorum. 1967 yılında kurulan üniversitemiz, Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisi... Üniversitemiz bölgede öğrenci sayısı olarak üçüncü, akademik personel sayısı olarak da ikinci sırada yer alıyor” dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol