Öne Çıkanlar Sarıkamış Şehitlerinin 106. Yılı Hafız Osman Öge Anılacak Elazığda Deprem Elazığda 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Toraman Ailesinin Acı Günü Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

Keban’da Meyve Fidanı Dağıtımı Yapıldı

Keban İlçe Müdürlüğü hizmet binası önünde düzenlenen törene; Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, İl Müdürü Dr. Turan Karahan, İlçe Müdürü Ziyaddin Seçkin, İl Genel Meclisi Üyesi, Muhtar ve üreticiler katıldı.

İl Müdürü Karahan; “ Keban ilçesinin tarımsal faaliyetlerine katkıda bulunmak için hazırladığımız proje ile bugün 7 bin ceviz,  3bin kayısı ve 3 bin bıttım fidanını %50 hibe desteği ile siz değerli çiftçilerimize dağıtıyoruz.

Yaklaşık bir yıldır sadece ülkemizi değil tüm dünyayı etkileyen pandemi, gıda arzının ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Bu zorlu süreç insanların tarıma yönelmesine neden oldu. Bizler de Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla salgının görüldüğü ilk günden itibaren teşkilatlarımıza verdiği talimatlar doğrultusunda tarımsal üretimimize hızlı bir şekilde başladık ve şu anda da devam ediyoruz. Dağıtacağımız fidanlar bu çalışmanın bir parçası.

Bilindiği gibi Keban ilçesi Alabalığın başkenti ve Türkiye’de alabalık üretiminde birinci sırada.

İlçede Alabalığın yanı sıra bitkisel ürün çeşitliliğini artırarak üreticilerimizin daha fazla kazanç elde etmesi için bütün gücümüzle çalışıyoruz.

Toprakla buluşacak bu fidanlar dört beş sene sonra meyve olarak üreticilerimize ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaktır”  dedi.

Karahan konuşmasının sonunda projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek üreticilere hayırlı olmasını diledi.

İlçe Müdürü Ziyaddin Seçkin ise Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında %50 hibe ile 13 bin meyve fidanı dağıtılacaktır.

İlçemiz için önemli olan bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta İl Müdürü Turan Karahan olmak üzere herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol