Öne Çıkanlar YA DEVAM!.. ELAZIĞSPORUN KADERİ BU TOPLANTIYA BAĞLI Elazığdan Suriyeye 30 Tır Un Yardımı Prof. Dr. Bilal Çoban Kaza Geçirdi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü Aycan Güldağı

Bu haber kez okundu.

Kış Mevsimi Trafik Tedbir Kararları Alındı

Toplantıya Elazığ Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Özel İdaresi, Karayolları Bölge Müdürlüğü, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Oda Başkanı başta olmak üzere ilgili kamu kurumlarının yetkilileri katıldı.

Trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına ilişkin alınacak tedbirler görüşüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, alınması gereken önlemleri katılımcılara sunum eşliğinde aktardı.

Kış aylarında, olumsuz hava koşullarından kaynaklı ulaşım ve eğitimde yaşanabilecek aksaklıklara değinen Vali Erkaya Yırık, alınacak tedbirlerin, tüm vatandaşların can güvenliğinin sağlanması açısından önemli olduğunu söyledi.

Toplantıda yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 01 Aralık 2020 - 01 Nisan 2021 tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğuna uyulması ve buna yönelik denetimlerin arttırılması,

Hususi otomobil sürücülerinin kış lastiği takmaları zorunlu olmamakla birlikte kullanımı konusunda tavsiyelerde bulunulması, Karayollarında İl Emniyet Müdürlüğüne ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri ile Karayolları Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler arasında iletişim kanalları kesintisiz açık bulundurulması, gerekli işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, Şehiriçi ve Şehirlerarası yollarda buzlanmanın önlenmesi ve karla mücadele için gerekli hazırlıklar yapılarak trafik işaret ve levhaları gözden geçirmek, Vatandaşların, yazılı ve görsel basın-yayın organları ve diğer iletişim kanallarıyla kış şartlarında güvenli taşıt kullanımı, trafikte karşılaşabilecekleri riskler, buzlanma, çığ, heyelan, sis nedeniyle riskli bölgelerde, taşıtlarda bulundurulması gereken avadanlık ve gereçler konularında düzenli bir şekilde bilgilendirilmesi kararları alındı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol