banner28
banner29
Öne Çıkanlar 5 Büyüklüğünde Deprem Ölüme Terk Edilen Yavru Köpeklere Belediye Sahip Çıktı Sanayi Kapasite Raporlarının Geçerlilik Süresi Uzatıldı TUNCER: EN KALİTELİ HİZMETİ SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ Elazığ Bayraklarla Donatıldı

Bu haber kez okundu.

Kısa Çalışma Ödeneği 3 Ay Daha Devam Edecek

Uzatma Kararı 1 Nisan’dan Geçerli Olacak…

 Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörü temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Toplantıda, turizm sektörünün sorunlarını, beklentilerini gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımları nasıl daha ileri götürebileceklerini ele aldıklarını aktararak, kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörler için haziran sonuna kadar uzatılacağını açıkladı. Turizmcilere KDV müjdesi de veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turizm sektöründe mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesine karar verildiğini ifade etti. Kısa çalışma uygulaması 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yapılacak.

           

 Ciddi Manada İstihdam Kayıpları Başlamıştı…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Kısa çalışmanın 31 Mart'ta sona ermesiyle bu işçilerin önemli bir kısmının ücretsiz izne çıkartıldığını ifade ederek, “TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklığlu tarafından geçtiğimiz hafta yine gündeme taşınan bu konu iş dünyasının çok ivedi şekilde beklediği bir husustu. Oda olarak TOBB nezdinde bu konuyu bir çok kez dile getirerek COVİD-19 sürecinde bir çok sektörün zaten çok zor durumda olduğunu ifade etmiş ve istihdam kaybının ciddi boyutlara ulaşmaması için çok ivedi şekilde bu desteğe ihtiyaç olduğunu vurgulamıştık. Son derece doğru ve yerinde bir karar alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımıza iş dünyası adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ancak COVİD-19 sürecinin tüm olumsuzlukları devam etmektedir. Bu desteğin yıl sonuna kadar devamı, yine turizm sektörü için uygulanan KDV indirimlerinin de Haziran sonuna kadar değil yıl sonuna kadar devam etmesini arzu ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol