Öne Çıkanlar JANDARMA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR JANDARMA KARDA MAHSUR KALAN 5 KİŞİYİ KURTARDI KARABALIK TİCARETTEN İTİBAR SUİKASTİ İDDİASI ELAZIĞ SINIFI GEÇMEDİ GİZEM ÖZER AVRUPA 2NCİSİ

Bu haber kez okundu.

MAHMUT SEZER GÜVEN TAZELEDİ

Elazığ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin 5. Olağan Genel Kurul seçimi Elazığ Su Ürünleri Enstitüsü'nde gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde Mahmut Sezer yeniden başkanlığa seçildi.

İl Tarım Müdürü Ali KILIÇ, bakanlık temsilcileri, divan başkanlığını yapan Bingöl Birlik Başkanı Ali KAYSADU katılım sağladı.

Seçimde güven tazeleyen Elazığ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer yaptığı konuşmada  küçükbaş hayvancılık sektörü için yapılacak projelerinden ve geçmişte yapılan projeler hakkında bilgi verdi.

"VERDİĞİMİZ SÖZÜN VE İCRAATLERİMİZİN ARKASINDA DURACAĞIZ"

Başkan Mahmut  Sezer, üreticinin her zaman yanında olacaklarını söyleyerek   “Birlik bünyesine kazandırılan Kozluk mevkiinde bulunan yaklaşık 23 dönüm arazide koç teke istasyonu yapılmıştır. Bu arazi üzerine yapılması planladığımız Süt ve süt ürünlerinin toplanması, işlenmesi, paketlenmesi ve muhafazası için yapılacak tesislerle ilgili projeler hazırlanıp gerekli başvurular yapılacaktır. Bu tesislerin faaliyetiyle beraber üreticilerimizin süt ve peynir gibi ürünlerini Pazar fiyatının üstünde alınarak üreticilerimizi tüccarlara ezdirmeyeceğiz. Fiyat istikrarı sağlayıp verdiğimiz sözün ve icraatlerimizin arkasında duracağız. "dedi."ÇADIR PROJESİYLE YAYLADA HAYAT VAR,

 PROJEMİZ SUNULMAYA HAZIR"

Başkan Sezer, yaylada güneş panelleri ve  izolasyonlu çadırlar hakkında bilgi vererek, " Güneş paneli ile meralara giden aydınlık yol projesi ile meralarda ve yaylalarda temel ihtiyaç olan elektriği güneş panelleri yaparak kullanıma sunup yaylaların daha aydınlık ve güvenli olmasının yanında yetiştiricilerimizin teknolojik cihazlarını rahatça kullanmaları sağlanacaktır. Bu proje ile üreticilerimizin yaşam alanları aydınlanırken gıdalarını süt ve peynir gibi ürünlerini daha uzun süre muhafaza edebilecekler. Yılın neredeyse 8-9 ayını yaylada geçiren yetiştiricilerimizin daha güvenli çadırlarda ailecek barınmasını, gıda ürünlerini saklanmasına da uygun olan izolasyonlu çadırların teminin için Çadır projesiyle yaylada hayat var, projemiz sunulmaya hazır. " diye konuştu

"SU KUYULARININ YAPILMASI İÇİN PROJELERİMİZİ HAZIRLADIK"

Hayvanlar için su kuyuları projelerinin olduğunun belirten  Sezer, " Hayvanlarımız susuz kalmasın projesiyle Kovancılar ve Karakoçan ilçelerimizde yol güzergahı boyunca 2 adet, merkez ilçemizde 2 adet olmak üzere toplamda 4 adet sondaj ile su kuyularının yapılması için projelerimizi hazırladık. DAP a sunacağımız projede il tarımın belirlediği güzergahlarda yapılacak su kuyuları ile hayvanlarımız her daim temiz suya ulaşım sağlayacak. Yetiştiricilerimiz Hayvanlarını sulamak için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalmayacak. Sunulmaya hazır projelerimizi gerçekleştirip yetiştiricilerimizin sorunlarını azaltmak en büyük temennimizdir. " ifadelerine yer verdi.

"ÖRNEK İL BİRLİKLERİ ARASINDA OLACAĞIZ"

Yönetim olarak  yetiştiricilerin sorunlarının çözümü için ellerinden  gelen tüm çabayı sarf ettiklerini ve bundan sonrada çalışmalarına devem edeceklerini kaydeden Elazığ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer ,  " Projelerimizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Görevde olduğumuz bu süre içerisinde yönetim kurulumuz ile birlikte yetiştiricilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettik. Çalışmalarımızın amaçları doğrultusunda ülkemiz ve ilimizin sağlıklı, bilinçli ve üreten bir toplum olmasına katkıda bulunduk. Birliğimizin güveni, dürüstlüğü ve şeffaflığı ile yürüttüğü çalışmalarını bundan sonra ki çalışmalarımızda devam ederek, örnek il birlikleri arasında olacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol