banner30
Öne Çıkanlar MÜFTÜLÜK KÖŞESİ Vergi ödemelerinde süre uzatıldı DRAMA DEVAM! JANDARMA HAYVANLARI YALNIZ BIRAKMIYOR KILIÇDAROĞLU

Bu haber kez okundu.

Mektuplar Azerbaycan Büyükelçiliği’ne Gönderildi

Etkinlikte yazılan 174 mektup da Azerbaycan Büyükelçiliği’ne gönderildi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın yazdığı mektup Belediye başkan yardımcısı Nazif Bilginoğlu tarafından okundu.

Başkan Şeriufoğulları mektubunda şu ifadeleri kaleme aldı:  “Zafer Yolunda İlerleyen Yiğit Kardeşlerimiz. 1991 yılından bu yana işgal altında bulunan Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşması yolunda kutlu bir mücadele sergileyen can kardeşlerimiz. Biz İki Devlet Tek Milletiz.

Ermenistan’ın insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen saldırılarına karşın vatan topraklarını savunmak ve işgal altındaki Karabağ'ı kurtarmak üzere şanlı bir mücadele sergileyen yiğitler;

Türkiye olarak bu haklı mücadelenizde tüm imkânlarımızla ve yüreğimizle sizlerin yanınızdayız, vatan topraklarını korumak için verdiğiniz haklı ve onurlu mücadelede her zaman yanınızda olacağımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz. Zira bizler Azerbaycanlı kardeşlerimizin maruz kaldıkları insanlık tarihinin en büyük katliamlarından biri olan Hocalı katliamının acısını hala yüreğimizde hissediyoruz.

Ermeni birlikleri tarafından gerçekleştirilen katliam neticesinde şehit olan kadın, çocuk toplam 613 Azerbaycanlı kardeşimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Ne işgalleri unuttuk, ne masum, yaşlı, kadın, çocuk demeden 20'inci yüzyılın en büyük vahşetlerinden biri olan ‘Hocalı Katliamını’ unuttuk, ne de dünyanın haksız işgal ve zulme seyirci kalmasını unuttuk. Unutmadık, unutmayacağız.

Tüm dünya bilmelidir ki; Azerbaycan’ın sorunu, Türkiye’nin sorunudur. Biz tarih, inanç ve kader ortağı tek millet, iki devlet olarak her zaman yan yana omuz omuza olacağız.

Ülke olarak sahada ve masada can Azerbaycan’ımızın yanında olacağız. İnsanlık ve savaş suçu işleyen Ermenistan’ı ve ona destek veren ülkeleri kınıyoruz. Tarihe şanlı bir zafer yazan Azerbaycanlı kardeşlerimiz. Rabbim sizleri muzaffer kılsın. Anadolu’nun vatan, millet sevdalısı aziz şehri Elazığ, dualarıyla her daim yanınızda olacaktır. Yürüyün yiğitler, vakit zafer vaktidir.

Vatanlarımız payidar, kardeşliğimiz daim olsun. 

Şahin Şerifoğulları - Elazığ Belediye Başkanı”

25 Yaşındaki Elif Can ise yazdığı mektupta "Elazığ'da yaşıyorum. Doğuştan yürüyemiyorum. Azerbaycan ordusunun yenilmez kahramanları! Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarımızı kurtararak destan üstüne destan yazıyorsunuz. Bu yüzden Azerbaycan ordusunun yenilmez kahramanları dedim.

Ayağınıza taş değmesin. Yenilmezliğiniz bir ömür sürer inşallah. Her zaman benim ve Türk Milletinin dualarında olacaksınız. Her durumda Türkiye Cumhuriyeti yanınızda olacak. Türkiye ve Azerbaycan kardeştir, hep de öyle kalacak. Sevgilerimle..” ifadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol