Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı 50 BİN ADET GÜMRÜK KAÇAĞI MAKARON ELE GEÇİRDİ. KURUMLAR UYURKEN! Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek 2020 Bitti

Bu haber kez okundu.

METEOROLOJİ'DEN KAR VE DON UYARISI

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Elazığ ve bölge 10 il için kuvvetli kar yağışı ve buzlanma, don ve çığ uyarısı yapıldı. Uyarıda, “Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.


Elazığ Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Elazığ, Erzincan, Tunceli Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Van illeri için kuvvetli kar yağışı ve buzlanma, don ve çığa karşı uyarıda bulundu.


Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 18.03.2022 Cuma gününden itibaren Erzincan, Tunceli, Elazığ’ın güney ve doğusu, Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Van’ın güney ilçeleri ile Diyarbakır, Batman ve Siirt illerinin kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları bekleniyor.


Bölgenin batısında Cumartesi günü, doğusunda Pazar günü etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, eğimli bölgelerde çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol