Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

MEVCUT SULAMA KANALLARI İYİLEŞTİRİLİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü drenaj ve ıslah çalışması yaparak tarım alanlarını bol sulamaya kavuşturdu.

MUHTAR YILMAZ: İL ÖZEL İDARESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Karacabağ Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz, yapılan çalışmalardan dolayı köylüler adına teşekkür ederek; “Tarımsal arazilerimizin suyunun bir bölümü bu derelerden gelmektedir, zamanla derelerde oluşan söğüt ağaçlarından dolayı suyumuz yetersiz kalarak tarımsal arazilerimize yetişmemekteydi çalışmaların tamamlanmasıyla suyu arazimize yetiştireceğiz, çalışmalarda emeği gecen İl Özel İdaresine çok teşekkür ediyorum hükümetimize ve devletimize minnettarım” dedi.

“PROJELERİMİZ HİZMETE AÇILIYOR”

Elazığ İl Özel İdaresi’nden tarafından yapılan açıklamaya göre,” Elazığ genelinde tarımsal sulamaya yönelik çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ediyor. Yatırım programımızda yer alan sulama projeleri gerçekleştirilen çalışmalar bir bir hizmete açılmaktadır. Yeni sulama projeleri hayata geçtikçe daha çok tarımsal alan ve daha çok üreticimiz suya kavuşturmaktadır. Yeni sulama projelerinin yanın da mevcut sulama projelerinin de bakım ve ıslahı yapılmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında Palu ilçesi Karacabağ Köyü’nün tarımsal sulamasında kullanılan derelerde drenaj ve dere ıslah çalışması yapıldı. Gerçekleştirilen yeni sulama kanalı ve mevcut sulama kanallarının iyileştirilmesi çalışmaları ile şehrimizde sulanabilir tarım alanlarının oranı artırılmaktadır. Elazığ İl Özel İdaresi üreticilerimize her türlü desteği vermeye bundan sonraki süreçte de devam edecektir” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol