Öne Çıkanlar Sarıkamış Şehitlerinin 106. Yılı MHP Baskil İlçe Başkanı ve Yönetimi İstifa Etti AK Partiden Gazetemize Ziyaret Milletvekili Balık: Basın Hafız Osman Öge Anılacak

Bu haber kez okundu.

Musiki müzesi için ilk imzalar atıldı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Turizmi Destekleme Programı kapsamında kabul edilen, Harput Musiki Müzesi Projesi’nin imza töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Belediye Başkanlığında gerçekleştirilen proje imza törenine Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

Proje kapsamında; tarihi Harput Mahallesi’nde yer alan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne devredilen Harput Konağı’nın bir bölümünde oluşturulacak Harput Musiki Müzesi’nde Türk Musikisi’nde çok önemli bir yere sahip olan Harput Musikisi’ne ait eserler yer alacak.

Müze içerisinde yazarlar, şairler ve musiki üstatlarının eserlerinin canlı tutulmasının yanı sıra balmumu heykellerle de geleneğe ait görsel zenginlik sunulacak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol