Öne Çıkanlar Sarıkamış Şehitlerinin 106. Yılı Hafız Osman Öge Anılacak Elazığda Deprem Elazığda 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Toraman Ailesinin Acı Günü Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

Öğrencilerin Kaç Gün Eğitim Alacağı Belirlendi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında toplanan Hıfzısıha Meclisi  normalleşme süreci ile birlikte yüz yüze eğitimlerin başlayacağını duyurarak yüz yüze eğitimlerin nasıl olacağını açıkladı.

Elazığ Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İlimizde; okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı,  ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki gün, Ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki gün, Ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, Lise hazırlık 9, 10, 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki  gün, Lise 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime başlanacaktır.

Gerekli planlamanın ve koordinasyonun İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince sağlanmasına karar verilmiştir. Salgınla mücadelede kalıcı başarının sağlanması için temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara ve tedbirlere toplumun tüm kesimlerince azami düzeyde uyulmasının sağlanmasına karar verilmiştir” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol