banner30
Öne Çıkanlar MÜFTÜLÜK KÖŞESİ Vergi ödemelerinde süre uzatıldı DRAMA DEVAM! JANDARMA HAYVANLARI YALNIZ BIRAKMIYOR KILIÇDAROĞLU

Bu haber kez okundu.

Orkun; "Yerin Üstü Satıldı Şimdi Sıra Yerin Altında"

Orkun, yaptığı açıklamada, AK Parti'nin TBMM'ye sunduğu Enerji Yasası teklifinde yatırımcılara haksız avantajlar sağlandığını, vatandaşların enerji ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik tek bir maddeye yer verilmediğini söyledi.

"VATANDAŞ YOK SAYILMIŞTIR"

Hükümet tarafından hazırlanan teklifte vatandaşların yok saylıdığını ifade eden Orkun, "Aylardır sayıları katlanarak artan işsizlerin, çok düşük ve kısıtlı ücretlerle çalışmaya zorlanan emekçilerin, ölüm-kalım savaşı veren küçük üreticilerin, yaşam alanları daraltılan emeklilerin sorunları, Önümüzdeki kış aylarında doğal gaza, elektriğe, suya, uzaktan eğitim için internete harcayacak parası olmayan milyonlar, kendilerini görmezden gelen, aç ve yoksullara itiraz etmeyi değil; susmayı ve itaat etmeyi öneren bu vurdum duymaz AKP İktidarınca hazırlanan teklifte vatandaşlar yok sayılmıştır.

AKP İktidarı tarafından hazırlanan ve ne yazık ki ilimiz bazı AKP Milletvekili tarafından da imzalanan bu Taslak ülke menfaatlerine yönelik, daha önceki düzenlemelerden bir farkı olmadığı gibi madencilikte sömürü sistemini daha da pekiştirmektedir." dedi.

"KÜÇÜK İŞLETMELER YOK OLACAK"

teklifin yasalaşması durumunda Türkiye'deki madenlerin çıkarılması ve işletilmesi faaliyetlerini yürüten küçük ölçekli şirketlerin yok edileceğini söyleyen Orkun, "Bu çalışmanın yasalaşması durumunda ülkemiz madenlerinin, çıkarılması ve işletilmesi faaliyetlerini sürdüren Küçük ölçekli şirketlerinin yok edilerek kekellerin eline geçmesinin sağlanması sonucu acımasızca talan edilmesine devam edilecektir.

Doğru Parti olarak, AKP İktidarı temsilcilerine önerimiz; Ülkemizin zengin kaynaklarına sahip olduğu bu değerlerin tüm yurttaşlarımızın ve devletimizin menfaatlerinin gözetildiği yeni bir maden yasası çalışmalarını ilgili tüm meslek odalarının katılımı ile gerçekleştirmeniz ve tüm kesimlerin kabul edeceği yeni bir maden yasasının yapılmasına öncülük etmenizdir. Siz yapmazsanız bunu biz yaparız." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol