banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Ergen: Jandarma Karakolu Yol Kontrolü ile Değil Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır

Bu haber kez okundu.

OSMAN PAŞA’NIN İSMİ TBMM GÜNDEMİNDE

Bingöl’den kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi helikopter, Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece Köyü ile Nemrut Dağı yakınlarında düşmüş, meydana gelen olayda, Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da aralarında bulunduğu 11 askeri personel şehit olmuştu.

Elazığ halkının her kesimi tarafından sevilen Osman Erbaş’ın isminin Elazığ Havalimanına verilmesi için CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, öneride bulunmuştu.

Kanun teklifinin gerekçesinde şu ifadelere yer verildi, “Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için canını hiçe sayan şehitlerimize minnet borçluyuz.

Bizler evlerimizde ailelerimizle, sevdiklerimizle otururken onlar gece gündüz demeden, zorlu koşullarda bayrağın dalgalandığı her karış vatan toprağında görev yapan kahramanlardır.

Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman mensuplarının daima milletimizin kalbinde ve hafızasında olması, üzerinde yaşadığımız topraklar için yapılan fedakarlıkların nesillere aktarılması ile mümkündür.

Aziz vatanımız için toprağa düşen şehitlerimizin isimlerinin önemli kurumlarda yaşatılması, buraların yıllar sonra gelecek nesiller için de birer hafıza merkezi işlevi görmesine neden olacaktır.

Kahramanlarımızın emanetleri olan şehit yakınlarının bir nebze de olsa acılarını hafifletmek ve şehitlerimizin hatıralarına hak ettiği saygıyı vermek amacıyla; 4 Mart 2021 günü Bitlis’te gerçekleşen helikopter kazasının ardından şehit olan, 15 Temmuz gecesi “Kendi can güvenliğimizi düşünmeden sadece bir tek tabancayla yollara düştük. Bu millet var oldukça silahlı kuvvetler var olacaktır” diyen, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın anısını yaşatmak için Elazığ Havalimanı’na şehit Korgeneralimiz’in adı verilmelidir”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol