Öne Çıkanlar Sanatçı Hasan Erin Yeni Albümü Çıktı Memur Sen 15 Temmuz Şehitleri Bayrak Koşusu Takım Hedefe Ulaşamadı! Talep Olursa Binalar Yeniden İncelenecek

Bu haber kez okundu.

Şerifoğulları: ‘Mini Terminal Binası İnşaatı Yüzde 90 Tamamlandı’

Başkan Şerifoğulları, kısa süre içerisinde hizmete sunulacak Mini Terminal Binası inşaat alanında incelemelerde bulunarak çalışmalarda gelinen son aşamaya ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.


‘Şehrimizi Geleceğe Taşıyacak Projeleri Hayata Geçirmeye Devam Ediyoruz’ 


Eski haliyle ihtiyaçlara cevap veremeyen ve mevcut yerinde yeniden inşa edilen Mini terminal binasının yeni haliyle komşu iller ve ilçeler arası ulaşıma konfor ve kalite kazandıracağını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; ‘Aziz şehrimizin uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu ve şehrimizi geleceğe taşıyacak projelerimizi hayata geçirmek adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.

Bu kadim şehrin her sorununu bertaraf edebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.

 Bu doğrultuda vizyon projelerimiz arasında yer alan ve eski haliyle artık ihtiyaca cevap vermeyen Mini Terminal Binamızı yeniden inşa ettik.

Yüzde 90 oranında inşaat çalışmalarının tamamlandığı Yeni Mini Terminal Binamızı inşallah kısa bir süre içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Toplamda 7.500 m2 alan üzerinde inşa edilen mini terminal binamız 1329 m2 kullanım alanına sahip.

Şehrin uzun yıllar boyunca ihtiyacını karşılayacak ve modern bir yapıya sahip olan Mini Terminal Binası bünyesinde; güvenlik-danışma, emanet odası, bekleme salonu, kafeterya, yönetim ofisi, 6 adet bilet satış ofisi, personel odası, şoför dinlenme odası, 10 adet yarı açık peron, 55 adet üstü açık peronlar yer alıyor.

Komşu iller ve ilçeler arası ulaşıma konfor ve kalite kazandıracak terminal binamızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol