banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Ergen: Jandarma Karakolu Yol Kontrolü ile Değil Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır

Bu haber kez okundu.

Seyahat İzni Almak İsteyenler Yoğunluk Oluşturdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın , Korona Virüs ile mücadele kapsamında 17 günlük tam kapanma  uygulanacağını açıklamıştı. Yapılan açıklamanın ardından kapanmanın ilk gününde  seyahat izni almak isteyenler Elazığ’da eski hükümet konağı önünde  yoğunluk oluşturdular. Seyahat izin belgesi almak isteyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk zaman zaman kaldırıma kadar uzandı.  

 Uzmanlar Online İzinden Yana

Elazığ Valiliği seyahat izin belgesi ile ilgili olarak yaptığı duyuruda Elazığ’da iki noktada seyahat izin kurulları oluşturulduğunu duyurmuştu. Elazığ Valiliği tarafından oluşturulan kurullar Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali ve eski hükümet konağında hizmet vermeye başladılar. Kapanmanın başladığı ilk gün seyahat izin belgesi almak için eski hükümet konağına giden vatandaşların oluşturduğu yoğunluk dikkat çekti. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan uzmanlar seyahat izin belgesi almak isteyen vatandaşların online yada çağrı merkezi üzerinden izin almalarının daha yararlı olacağını ifade ettiler.       

Uzun Kuyruklarda Sosyal Mesafe Unutuldu

 Eski hükümet konağı önünde uzayan kuyruklarda bekleyen vatandaşların maske kullanımına özen gösterirken virüse karşı alınan en önemli önlemlerden biri olan sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.  Eski hükümet konağı önünde uzayan kuyruklar, yetkililerin kurullarda yoğunluk oluşmaması için günler öncesinde izin almak isteyen vatandaşlara E-Devlet veya Alo 199 hattı üzerinde başvuru yapmalarını yönündeki çağrılarının pek işe yaramadığını ortaya koyuyor.    Yaşlı veya belirlenen adresler üzerinden izin alamayacak durumda olanların izin başvuru işlemlerini yapmalarını için kurulan kurumlar tam kapanmanın ilk gününde maalesef yoğunluğun oluştuğu bir nokta haline geldi. İzin almak için kurula başvuruda bulunan çok sayıda kişi olduğunu belirten  yetkililer, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgenin çok açık olduğuna dikkat çekerek sokağa çıkma kısıtlaması süresince şehirlerarası seyahate zorunlu haller dışında izin verilmeyeceğini vurguladılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol