banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor Jandarma Hırsızları Suçüstü Yakaladı İl Protokolü Aşure Dağıtımında

Bu haber kez okundu.

Sivrice Doğalgaza Kavuşuyor

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, yaptığı müjde nitelindeki açıklama ile Sivrice’ye doğalgazı getirecek ilk kazmanın vurulduğunu açıkladı.

Gündoğan, “Enerji Piyasası Denetleme Kurulunun 11 Şubat 2021 tarihli toplantısında alınan karar ile Sivrice İlçemiz de doğalgaz dağıtım kapsamına alınmıştı.

Bugün itibari ile Aksa Elazığ Doğalgaz Şirket Müdürümüz Resul Korkmaz beyle birlikte ilk kazmayı vurduk.

Yaklaşık bir ay içerisinde ilçemizdeki yeni yapılan konutlara, doğalgaz çekimi tamamlanacaktır.

Bu yıl yaklaşık 6 km’lik hat çekimleri yapılacak olup, alandaki 310 konut ve resmi kurumlara gaz verilmeye başlanacaktır.

Her yıl genişleme kapsamına alınarak, hem ilçemizde yapılacak olan ikinci etap konutlara hem de diğer mahallelerimizde ki konutlarımıza 3 yıllık bir süre içinde, gaz çekimi tamamlanacaktır.

CNG istasyonu kurulumu da, tamamlanmak üzere olup Ekim ayında faaliyete geçecektir.

Doğalgazın ilçemize gelmesi, ilçemizin büyüyerek gelişmesi, açısından önem arz etmektedir.

Günümüz yaşam şartları dikkate alındığında; insanların artık sobalı evlerde oturmak istememesi ve bununda ilçeden sürekli göçlere neden olduğu, ısınma probleminin giderilmesiyle birlikte, kentsel dönüşüm kapsamında yeni konutların yapılmasıyla bu göçlerin tersine döneceği kuşkusuzdur.

Doğalgazın ilçemize gelmesinden dolayı başta  Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımıza ve emeği geçen herkese ilçem halkı adına teşekkür ederim.” dedi,

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol