banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır Başkan Kocadan

Bu haber kez okundu.

Tam Kapanmada Esnaf Mağdur Edildi

 

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or Yaptığı açıklamada, “ Ülkemiz ne yazık ki yapılan kalabalık AK Parti kongrelerinin ve uyulmayan kuralların olumsuz neticesi olarak Pandemi virüsünün pik yaptığı bir sürece girmiştir. Hükümetimiz almış olduğu gecikmeli tam kapanma kararından dolayı ne yazık ki, ülkemizi ekonomik anlamda yine darboğaza sürüklemiştir. Üç hafta boyunca yaşanacak tam kapanmada,  insanlarımız destek paketi alamadıkları gibi esnaflarımızda mağdur durumda bırakılmıştır. Deprem şehri olan ilimizde,  özellikle geri ödemeli kredilerin başlaması ile halkımız kara, kara düşünmektedir. Yine vergi ödemelerinin ötelenmesi ve kredilerin geri ödemesinin ya durdurulması veyahut ta belirli zaman dilimine yayılarak ilerleyen tarihlerde olması insanımız için önem arz etmektedir.

 Ülkemizde çek ödemeleri bulunan esnafımızdan tutunda,  fatura günü gelip tam kapanmadan dolayı ödeme yapamayan vatandaşımıza kadar, bu süreçte ciddi anlamda sıkıntı yaşanacaktır. Piyasalarda ise, bu durumun olumsuz tabloları ne yazık ki ekonomimize yansıyacaktır. Kapanma kararı gecikmeli ve yerinde bir karar olup bunun vatandaşımıza getireceği sıkıntıları bertaraf etmek için, verilecek olan  ‘’Ekonomik Destek’’ paketinin bir an önce hayata geçirilmesi gerekirken,  hükümetimiz tarafından vatandaşımıza adeta ‘’başınızın çaresine bakın’’ denmiştir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, emeklilerimize verilen bayram ikramiyesi ise artan faiz ve zamlardan dolayı erime noktasına gelmiş, fakat hükümetimiz ne acıdır ki 100 Tl’lik komik ve seyyanen zammı emeklimize ikram gibi sunmuştur. Emeklimiz bu ikramiyenin her yıl belirli oranlarda artırılmasını istemektedir. Oysaki bu istek ve talepleri yıllarca devletimize hizmet etmiş emeklimizin en doğal hakkıdır. İçinde bulunduğumuz süreç iyi yönetilemeyen ekonomimizin ve gelir kaynaklarımızın savurganlığının acı bir bilançosudur. Dinimizde günah ve israf olan savurganlık AK Parti döneminde en üst seviyeye çıkmış, yerli kaynaklarımız ve tarım arazilerimiz ile yeraltı kaynaklarımız bilinçli ve tutumlu bir şekilde kullanılmamıştır. Ülkemizdeki varlık fonları ise iyi bir şekilde yönetilmediği için buharlaşan paraların(128 milyar dolar) nerelere aktarıldığı açıklanamamıştır.  TBMM’ne İYİ Parti olarak dar gelirli vatandaşlarımız ve esnaflarımız için verdiğimiz destek teklifimiz hangi mantık ve akılla Cumhur ittifakının iki ortağı AKP ve MHP oylarıyla reddedilmiştir, bunu da anlamak mümkün değildir. Bu teklifimizin reddedilmesini de halkımızın vicdanına ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Biz İYİ Parti olarak diyoruz ki; ekonomik sıkıntılardan ve kutuplaştırılmaktan tutunda, bir çok sorunlarımıza varıncaya kadar, ülkemizin problemlerinin çözüme kavuşturulması ve halkımızın refah içinde yaşaması için, gelecek nesillerimize güzel bir Türkiye bırakmak adına halkımız seçimde sandıkta en güzel cevabı verecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol