banner30
Öne Çıkanlar Elazığ At yarışlarında 18. Yarış günü Haber Ayrıntı 13. Yılını Kutluyor Bahtı Kara Esnafı 2021 Yılı İçerisinde Bitirmeyi Planlıyoruz! Bordo-Beyazlılar yeni sezon için toplanıyor

Bu haber kez okundu.

Tarım Sigortasına Yeni Düzenleme

4B’li olarak tarımsal faaliyette bulunanların, aylık olarak ödenen primleri yapılan düzenleme ile, genel sağlık sigortası primi ile kısa ve uzun vadeli sigorta kolları primlerinden ait olduğu yılın; Ocak-Haziran dönemi primlerini Temmuz ayı sonuna, Temmuz-Aralık dönemi primlerini takip eden yılın, Ocak ayı sonuna kadar ödenmesi yönünde düzenleme yapıldı.

Söz konusu düzenlemeyle; tarım sigortalılarının ürün satışı ile gelir elde ettikleri ve ödeme güçlerinin arttığı dönemlerde sigorta primlerini gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmadan ödeyebilmelerine imkan sağlandı.

Tarım ve Orman İşlerinde Süreksiz Çalışanlara Dönemsel Prim Ödeme İmkanı Getirildi

Ek-5’inci maddesine tabi olan, tarım ve orman işlerinde süreksiz çalışanların aylık olarak ödenen primleri düzenleme ile; genel sağlık sigortası primi, kısa ve uzun vadeli sigorta kolları primlerinden ait olduğu yılın, Ocak-Haziran dönemi primlerini; Temmuz ayı sonuna, Temmuz-Aralık dönemi primlerini takip eden yılın Ocak ayı sonuna kadar ödemesi yönünde düzenleme yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol