banner30
Öne Çıkanlar Adıgüzel ve Karabulut Ailelerinin Mutlu Günü Karakoçların tadı yok! Müdürlükten İletişim Öğrencilerine Afiş Yarışması Çağrısı Kuruyan Ağaçları Ekonomiye Kazandırıyor Diye Bir Şey Duyduk

Bu haber kez okundu.

Üniversite Öğrencileri SYDV’lere Başvuru Yapabilecek

Yükseköğrenim öğrencilerinin eğitim süreçlerine katkıda bulunduklarını belirten Yanık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından, öğrencilere ayni ve nakdi olmak üzere yardım yapıldığının bilgisini verdi.

“Bu Yıl 2 Bin 486 Öğrenciye Destek Verildi”

Yardımın yıl boyunca, ihtiyaca göre yapıldığını kaydeden Bakan Yanık, bu yıl içerisinde  bin.486 öğrenciye destek verdiklerini söyledi.

Yükseköğrenim öğrencilerine verilen yardımın, geçmiş yıllarda diğer sosyal yardımların altında sürdürüldüğüne dikkat çeken Yanık, “Artık üniversite öğrencilerimize, yaptığımız bu yardımı daha etkin ve verimli kullanabilmek için ayrı bir başlık olarak sürdürüyoruz. Öğrencilerin talepleri ışığında, bu yardımı daha verimli kullanmayı hedefliyoruz ” dedi.

Toplumun tüm kesimlerine sosyal yardımların ve sosyal hizmetlerin ulaştırılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yanık, “Bu yıl içerisinde, üniversite öğrencilerine toplamda 1,5 milyon TL tutarında destek verdik. Türkiye’nin geleceğini inşa edecek olan üniversite öğrencilerimize, yani gözbebeklerimize maddi ve manevi her türlü desteği sunuyoruz, sunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bakan Yanık, yükseköğrenim yardımından faydalanmak isteyen üniversite öğrencilerinin, ailelerinin bulunduğu ildeki ve öğrenim nedeniyle, ikamet ettiği yerdeki SYDV’lere başvuru yapabileceğinin bilgisini verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol