banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

Vali Toraman Karakoçan’ı Ziyaret Etti

Vali Toraman, ziyaret kapsamında  Karakoçan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Altyapısını Geliştirme Projesi kapsamında tarım makinaları dağıtımı ve sertifika takdim  törenine katıldı. 

Törende kadın girişimcilere sertifikalarını takdim eden Vali Toraman; “Türkiye'de, tarımda özellikle kadın girişimcisi ve kadın emeği, her türlü takdirin üstündedir.

Kadınlarımız bu işin çok önemli bir noktasında bulunuyorlar.

Onların gayretleri, çabaları, sabırları fedakarlıkları tarif edilemez.

Eğitime katılan hanım kardeşlerimizi tebrik ediyorum ."dedi.

Eğitimini başarıyla tamamlayan kadın çiftçilere DAP Kalkınma İdaresi Hibe Desteği kapsamında 1.4 milyon TL değerinde 214 adet süt sağım makinası,20 adet süt soğutma tankı, 18 adet küçükbaş yün kırkım makinası, 190 adet otomatik yemlik, 1 adet taş toplama makinesi ve 1 adet katı gübre dağıtma makinası verildi

Vali Toraman sertifika töreninin ardından, Karakoçan Kaymakamlığı ve Karakoçan Belediyesini ziyaret ederek Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin ve Belediye Başkanı Ayhan Akbaba’dan bilgi aldı.

İlçe mahalle ve köy muhtarları ile gerçekleştirdiği koordinasyon toplantısının ardından, yapımı devam eden Karakoçan Merkez Cem Evi ve Diyanet 4-6 yaş Kuran kursu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Toraman, Sarıcan Belediyesi ve Başyurt Jandarma Karakol'unu da ziyaret etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol