banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

Vali Toraman’dan 84. Yıl Mesajı

Vali Toraman mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, 17 Kasım 1937 günü ilimize teşrif etmelerinin 84’üncü yıl dönümünü, idrak etmenin  gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

Modern Türkiye’nin temelini atmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için, yurdumuzun her köşesini gezip halkıyla içiçe olan Gazi’nin, ilimizi ziyareti  bu şehrin evlatları tarafından bir onur payesi, bir kıvanç nişanesi olarak kabul edilmiş ve yıllardır gönüllerde özenle yâd edilmiştir.

Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Doğu Anadolu’ya yaptığı son gezisinde ilimizi şereflendirdiği o gün; Elazığ halkı, atasına olan sevgi ve bağlılıklarının bir ifadesi olarak,  Elazığ garına akın etmiş, O’nu yakından görebilmek düşüncesiyle,  genç, yaşlı, kadın, erkek tüm halkımız yol boyunca adeta bir  sevgi seli oluşturmuştur.

Bu vesile ile  ömrünü ülkesine ve halkına feda eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere;  kanları ve canlarıyla, bu toprakları bize vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi, rahmetle gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol