Öne Çıkanlar Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı Engelli Kardeşlerin Evleri Yandı Esnaf Kan Ağlıyor Erbaaspor-Elazığ Belediyespor Elazığlı Öğrenci Türkiye 5.si oldu

Bu haber kez okundu.

"YALNIZ DEĞİLSİN SEDEF KABAŞ"

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları MYK üyeleri ve 81 İl Kadın Kolu Başkanları "Cumhurbaşkanı’na hakaret" suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile ilgili eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

CHP Elazığ İl Kadın Kolları tarafından, Kabaş’ın tutuklu yargılanmasına tepki gösterildi.

CHP Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Ayten Çekil, Sedef Kabaş’a 81 İlden dayanışma mektupları göndereceklerini dile getirerek; “Bizler CHP Kadın Kolları olarak bugün 81 ilde 973 ilçede Sedef Kabaş’a dayanışma mektubu gönderiyoruz.

Bu ülkede hukukun üstünlüğüne irfanı ve vicdanı hür hakimlerin varlığına olan inancımızı yitirmeden hep birlikte sesleniyoruz “yalnız değilsin Sedef Kabaş” Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var.” dedi.

*"SÖZÜN ORİJİNALİ BİR ATASÖZÜDÜR."

CHP Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Ayten Çekil basın açıklamasında şunları söyledi; "Bilindiği gibi; gazeteci Sedef Kabaş hakkında televizyon programında söylediği bir atasözü nedeniyle ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla soruşturma açıldı. Davet edilse gideceği bilindiği halde, avukatına bile ulaşamadığı bir saatte, gece 02.00’de evine giden polisler tarafından gözaltına alındı. İfadesinde, ‘Sözün orijinali bir atasözüdür.

Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim.

Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur’ demesine rağmen siyasi bir karar doğrultusunda tutuklandı.

Hem de ‘’kaçma ve saklanma ihtimali yüksek’’ olduğu gerekçesiyle…

Göz önünde olan, fikrini ve sözünü her zaman açıkça, korkusuzca ifade eden bir gazeteciyi; kaçma ve delil karartma şüphesiyle tutuklu yargılamaya karar verdiler.

Sedef Kabaş’ın bugün hala hukuka aykırı olarak tutukluluğu devam ediyor.

Ülkemizin her yanını saran korku ikliminden basın emekçileri de payını alıyor.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün 2021 yılı Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde Türkiye 153'üncü sırada yer alıyor.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak bugün 81 ilden, 973 ilçeden sevgili Sedef Kabaş’a dayanışma mektuplarımızı gönderiyoruz.

Bu ülkede hukukun üstünlüğüne, irfanı ve vicdanı hür hâkimlerin varlığına olan inancımızı yitirmeden hep birlikte sesleniyoruz:

Yalnız değilsin Sedef Kabaş; Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var!

Bütün basın emekçilerini saygıyla selamlıyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol