Öne Çıkanlar Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor Özçelik Soykırım İftirasını Nutuk İle Kınadı Almanya Gri pasaport olayında sınır dışı etmeye başladı Elazığ İl Özel İdaresi Çalışmalarını Hızlandırdı Jandarma ekiplerinden

Bu haber kez okundu.

Yıkım Rezaleti

24 Ocak 2020’de yaşanan depremin ardından şehir genelinde hasarlı binalara yönelik yıkım süreci başlatılmıştı.

Yıkımların özensiz bir şekilde yapılması nedeniyle vatandaşlar yaşadıkları mağduriyetleri dile getirmiş ve yetkililerden yıkımları denetlemeleri noktasında talepte bulunmuştular Ancak bu taleplerinin gereken karşılığı görmediği yaşanan son gelişme ile gün yüzüne çıktı.

Karayolları 8.Bölge Müdürlüğü karşısında hasarlı binanın yıkımını yapan firma gerekli önlemleri almadığı için hasarlı binanın yanında bulunan Eskibağlar Apartmanın 4. ve 5. katlarında hasara neden oldu.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkileri binayı tahliye etti. Yaşadıkları bu tablo karşısında sitem eden vatandaşlar binalarının 24 Ocak 2020’de yaşanan depremde az hasar aldığını ancak yanlarında bulunan hasarlı binanın yıkımı sonrasında kullanılmaz hale geldiğini kaydettiler. İşte apartmanlarının özensizce yapılan yıkım nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini belirten bina sakinlerinin yaptıkları değerlendirmenin detayları…

“Verdiğimiz Oylara Yazıklar Olsun!”

  Oturduğu evi yıkımdan dolayı çok ciddi hasar alan Tarık Karakaya yaptığı açıklamada, “Binamız 24 Ocak 2020’de yaşanan depremde az hasar almıştı.

Yaptıkları özensiz yıkım ile binamızı ağır hasarlı hale getirdiler.  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen yetkililer  binanın kolonlarının hasar aldığını ifade ederek binayı  boşaltmamızı istediler.

Apartmanda 14 daire bulunuyor. Yani 14 aile bu apartmanda yaşıyorduk. Gidecek bir yerimiz bulunmuyor. Hepimiz mağduruz. Yıkım sırasında hasarlı binanın kirişlerini binamızın üstüne yıktılar.

Sahipsiz bir memleketiz. 

Bize yazık günah… Oy alma zamanı geldiğinde oy verin oy verin demeyi biliyorlar.

Peki ne olacak bu insanların hali? Bunun hesabını kim verecek? Arıyoruz emniyet gelmiyor, Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nü arıyoruz. Tamam tamam denilerek geçiştiriliyoruz. 

Sonrasında gelip binayı boşaltın, demekle yetiniyorlar.  Bu insanlar nereye gidecek? Tekrar söylüyorum; Elazığ kadar sahipsiz bir memleket yok! Depremde Elazığ’ı da gördük Malatya’yı da gördük…

Verdiğimiz oylara yazıklar olsun. “dedi.

“Bize Barınabileceğimiz Bir Yer Göstermediler”

Apartman sakinlerinden Sabit Karakaya ise yaptığı açıklamada hasarlı binanın yıkımını yapan firmayı uyardıklarını ancak uyarılarının dikkate alınmadığını vurguladı.

Karakaya binaları ile ilgili olarak boşaltma kararı alındığını ancak kendilerine barınabilecekleri bir yer gösterilmediğini belirti.

Karakaya, “ Hasarlı binanın yıkımını yapan firma burada üç gündür çalışıyordu.

Firma yetkililerine binamızın içini göstererek binamıza  zarar vermeleri için gerekli uyarıları yaptık. 

Firma yıkım sırasında hasarlı binayı binamızın üstüne çöktürdü. 

Bu nedenle binamızın duvar ve kolonları çok ciddi hasar aldı. 

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen yetkililer binanın boşaltılmasını istediler. 

Ancak bize barınabileceğimiz bir yer göstermediler. 

Bu binada yaşayanların çoğu kiracı ve bu insanların kalacak yerleri bulunmuyor. 

Bu insanlar 24 Ocak’ta yaşanan depremden kaçıp bu binaya sığınmışlardı. 

Bugün bu yıkım sonrasında zaten mağdur olan bu insanlar daha da mağdur oldular.

Bakın apartmanda Kovid hastası bir komşumuz da bulunuyor.

Bu komşumuz karantinada olduğu için dışarıya da çıkamıyor.

  Binamızı boşaltmamızı isteyenler bu komşumuzun durumu ile ilgili bile bir açıklama yapmadılar.” ifadelerini kullandı     

Anahtar Kelimeler:
Yıkım Rezaleti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol