Öne Çıkanlar 75 Suç Kaydı Bulunan 3 Hırsız Yakalandı BAŞKAN YILMAZ ESNAFI SEVİNDİRDİ Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında Merhum Ozanın Öğrencilerinden Vefa Örneği Şehir Hastanesinde Yapılan Ameliyat ESGO Eğitim Videoları Serisine Kabul Edildi

Bu haber kez okundu.

YILMAZ: “ZOR SÜREÇTE EKONOMİYE VE İSTİHDAMA KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ”

 Hibe tutarı yaklaşık 15 Milyon TL olacak bu yatırımların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen IPARD II programı kapsamında duyurulan 9. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 18 yeni projeyle daha sözleşme imzalayacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elazığ İl Koordinatörü İ. Sertaç Yılmaz, “9. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında kabul ettiğimiz projelerimizi açıklamaya devam ediyoruz. Bilindiği üzere daha önce 1. Grupta yer alan 14 projemizin yatırımcılarıyla bir araya gelmiş ve sözleşmelerimizi imzalamıştık. 9. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 18 yeni projeyle daha sözleşme imzalayacağız. Yaklaşık 27 Milyon TL tutarındaki 18 yeni projemize inşallah 15 Milyon TL hibe desteği sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

TKDK’nın hem deprem hem de pandemi sürecinde ekonomik olarak zor günlerden geçen Elazığ için can simidi konumunda olduğunu anımsatan Yılmaz; “Bilindiği gibi Elazığ 24 Ocak’ta büyük bir deprem yaşadı. Ardından tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci maalesef ekonomiyi ciddi anlamda bozdu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yatırımcılara desteğini sürdüren TKDK olarak, IPARD II 9. Başvuru Çağrı İlanında daha önce 14, şimdi de 18 olmak üzere toplam 32 projeye desteğimizi şimdilik açıkladık. İnşallah açıklanan 4 adet besi, 10 adet kanatlı hayvan eti üretim tesisi, 1 adet arıcılık ve 3 adet de Yenilenebilir Enerji (GES) projelerimizle en yakın zamanda sözleşme imzalayarak yatırımlarımızın bir an önce hayata geçmesini sağlayacağız. Ben şahsım ve kurum çalışanlarım adına yatırımların şehrimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Hadi Tunç’a, Valimiz Sn. Erkaya Yırık'a ve Elazığ milletvekillerimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol